Kończą się prace związane z budową przedszkola na Bródnie

2022-02-25 9:12

To placówka, którą trzeba było postawić od nowa po budowie tunelów metra. Znajduje się przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275. Urzędnicy zapewniają, że otwarcie przedszkola zbliża się wielkimi krokami.

Do wykonania pozostały już tylko prace wykończeniowe. Na ścianach pojawiły się tynki, a na podłogach są już wylewki. Czas na montaż drzwi, podłóg i płytek. Budowa zakończy się w sierpniu, tak by we wrześniu najmłodsi warszawiacy mogli już uczęszczać do nowoczesnego obiektu. Przedszkole integracyjne będzie miało trzy oddziały dla 75 dzieci.

Budowa nowej siedziby to koszt 4 milionów złotych. To parterowy, klimatyzowany budynek o powierzchni niemal 500 metrów kwadratowych, z zapleczem sanitarnym i salami dydaktycznymi dostosowanymi do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W budynku będą oddzielne szatnie dla dzieci i personelu, pokój dla pedagoga specjalnego/psychologa oraz pomieszczenia techniczno-magazynowe. Z każdej sali będzie można wyjść oddzielnym wyjściem na zielony plac zabaw.