Konkursu Palm na Ursynowie i Pradze Północ

2017-04-05 12:10
Kiermasz Wielkanocny  Kaziuk Praski 2017
Autor: bazylika.salezjanie.pl

Na Ursynowie od wielu lat odbywa się Konkurs Palm Wielkanocnych. Organizatorem jest parafia Wniebowstąpienia Pańskiego we współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów. Na Pradze Północ w Bazylice przy Kawęczyńskiej odbędzie także konkurs na Palmę Wielkanocną oraz Kiermasz Wielkanocny "Kaziuk Praski 2017".

W Niedzielę Palmową w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Stokłosach odbędzie się Konkurs Palm Wielkanocnych. Świąteczna rywalizacja odbędzie się w następujących kategoriach: duża, średnia, mała oraz rodzinna. Adresatem konkursu jest młodzież ucząca się w szkołach znajdujących się na terenie dzielnicy. Coroczny konkurs jest ważnym wydarzeniem kulturalnym angażującym dzieci i młodzież i tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Aby wykonane przez nas palmy wzięły udział w konkursie, należy je dostarczyć do Kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego do piątku (07.04) do godziny 15.00.Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Tradycję na konkurs Palm Wielkanocnych rozpoczął Prymas ks. kard. Józef Glemp.

Inny konkurs na Palmę Wielkanocną odbędzie się w sobotę (08.04) ale po drugiej stronie Wisły w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej 53. Organizatorem konkursu jest parafia oraz Oratorium św. Jana Bosko, Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ i Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Przez cały weekend (08/09.04) na placu przed Bazyliką odbywać się będzie Kiermasz Wielkanocny "Kaziuk Praski 2017".