Kto chce dzierżawić miejskie parkingi?

2022-12-07 6:41
Parking
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w przetargu. Najwięcej chętnych jest na ten pod Placem Krasińskich - aż sześć. Na parking pod ulicą Waryńskiego wpłynęła tylko jedna oferta.

ZDM ma dwa parkingi podziemne do użytku publicznego. Oba dostępne są do parkowania krótkoterminowego, ale po uprzednim wykupieniu miesięcznego abonamentu można w nich zostawić auto także na dłuższy czas. Pierwszy publiczny garaż zlokalizowany jest w sąsiedztwie Sądu Najwyższego. Mieści się pod Placem Krasińskich. Są tam miejsca dla 407 samochodów, przy czym 47 miejsc postojowych przeznaczonych jest dla służb i pracowników miejskich jednostek. Drugi podziemny parking, liczący 130 miejsc postojowych, znajduje się pod ulicą Waryńskiego – nad stropem stacji metra Politechnika.

Oba obiekty są obsługiwane przez podmioty zewnętrzne, wybrane w drodze przetargu. Obsługa polega na przyjmowaniu opłat za postój od kierowców, dokonywaniu przeglądów instalacji i urządzeń technicznych garaży, opłacaniu rachunków za media, a także przeprowadzaniu drobnych napraw, których koszt nie przekracza jednorazowo 6 tysięcy złotych. Obecne umowy z dzierżawcami wygasają z końcem roku. Dlatego miasto ogłosiło nowy konkurs.

Wpłynęło w nim 6 ofert na parking podziemny pod Placem Krasińskich i jedna oferta na parking pod ul. Waryńskiego. Jedynym kryterium oceny propozycji jest wysokość comiesięcznego czynszu dzierżawczego. Najwyższą ofertę w przypadku parkingu pod Placem Krasińskich złożyła firma FIT Parking – 92 tysiące 170 złotych. Natomiast jedyna propozycja na dzierżawę parkingu pod ulicą Waryńskiego wynosi 45 tysięcy 101 złotych i wpłynęła od City Parking Group. Oferty są teraz analizowane.