Metamorfoza bazarku w Falenicy

2017-09-21 10:08
Metamorfoza bazarku w Falenicy
Autor: brak danych

Rynek wśród jasnych parterowych pawilonów z dużymi witrynami - bazarek w Falenicy zmieni się całkowicie. Wkrótce ruszy jego przebudowa, a prace będą prowadzone etapami do 2019 roku.

Projekt będzie realizowany etapowo, dlatego, żeby nie przerywać pracy targowiska i zachować ciągłość pracy. Szczegółowy harmonogram ma być przygotowany w najbliższym czasie przez wykonawcę w porozumieniu z kupcami. Zadaszone stanowiska i estetyczne pawilony mają powstawać etapami do 2019 roku. Nieopodal miasto wybuduje kulturotekę, a kolejarze tunel pod torami linii otwockiej.

Wzdłuż ulicy Walcowniczej i Filmowej, a także przy wejściu od Bystrzyckiej, na wąskim fragmencie, który przylega do głównej części bazaru powstaną białe parterowe pawilony z dużymi witrynami i spadzistym dachem. Będą miały od 15 do 26 metrów kwadratowych powierzchni. Większość miejsc zajmą wystawki do handlu obwoźnego wraz z miejscem na auta dostawcze. To stanowiska przeznaczone przede wszystkim dla producentów bezpośrednio handlujących swoimi zbiorami. Między dwoma sektorami powstanie rynek, gdzie staną zadaszone stoły do drobnego handlu. Nie zabraknie ogólnodostępnej toalety.

Odnowiony bazar ma być gotowy w 2019 roku. W tym samym czasie ma być gotowa kulturoteka na rogu Walcowniczej i Patriotów. Natomiast do 2022 roku pod torami kolejowymi PKP PLK zamierza wybudować tunel..