Metro na Bemowie nabiera kolorów

2021-12-24 8:42
Metro
Autor: fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Pod ziemią trwają prace wykończeniowe. Na powierzchni prawie wszystko jest już zrobione. Co teraz dzieje się na budowie kolejnego odcinka drugiej linii podziemnej kolejki?

Po miesiącach utrudnień mieszkańcy Bemowa mogą już w pełni korzystać ze skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich. Na razie na skrzyżowaniu Górczewskiej i Klemensiewicza światła ustawione są w ramach czasowej organizacji ruchu. Tak będzie do czasu wznowienia ruchu tramwajowego czyli do lutego. Odtworzone są już wszystkie ścieżki rowerowe i większość chodników - również te prowadzące prosto do wejść na stację.

W rejonie budowy drugiej linii metra na Bemowie trwa sadzenie drzew oraz odtwarzanie zieleni. Część nowych drzew pojawi się dopiero na wiosnę. Na samej stacji trwają prace wykończeniowe. Położono już sufit akustyczny, dzięki czemu na stacji będzie ciszej. Ma mieć kolor "brudnego różu". Na ścianach kładzione są płyty z cegły klinkierowej oraz posadzki i gresy. Zakończono montaż konstrukcji stalowych na wszystkich wyjściach ze stacji. Na części z nich pojawiły się już elementy szklanego zadaszenia. Zamontowano już wszystkie schody ruchome oraz 4 z 11 wind. Na peronie również kładzione są posadzki. Zamontowane są już ściany zatorowe, które na stacji Bemowo wykonane są ze stali kortenowskiej.

Na drugiej bemowskiej stacji - Ulrychów na ścianach zatorowych jest miedź, która jest pokryta patyną. Będzie jej nadawała odcień niebiesko-zielony. Montowane są również elementy sufitu podwieszanego nad peronem stacji. Kasetony w kolorze miedzi są ułożone skośnie do osi peronu. Trwają prace przy montażu trzeciej szyny.Prace wykończeniowe trwają również w rejonie torów odstawczych.