Można wziąć udział w recyklingu... kwiatów

2022-10-25 8:02
Kwiaty
Autor: fot. Alicja/Pixabay

Chodzi o sadzonki z warszawskich kwietników. Na nowych właścicieli od dziś (25.10) czekają rośliny z letnich rabat. Gdzie można się po nie zgłosić?

Stołeczni ogrodnicy tworzą kompozycje z roślin jednorocznych, cebulowych i bylin. Dzięki wymianie części ukwieceń warszawskie rabaty cieszą oko różnorodnością kolorów i kształtów o każdej porze roku. Od kilku lat Zarząd Zieleni organizuje akcję #PrzygarnijKwiatka – w ramach sezonowej wymiany rośliny z miejskich kwietników rozdawane są mieszkańcom i stołecznym szkołom. Kwiaty, które nie nadają się na jesienne ukwiecenia, mogą znaleźć drugi dom u warszawiaków i warszawianek.

Kwiaty będzie można odebrać od dziś (25.10) od godziny 11:00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień przy Wybrzeżu Puckim 1. Do końca tygodnia będą dostarczane kolejne partie roślin ze stołecznych rabat. Można je pobierać o dowolnych godzinach – będą dostępne przed pawilonem. Warto pamiętać o zabraniu własnych toreb, worków lub skrzynek, ponieważ rośliny będą bez doniczek, prosto z ziemi. Akcja potrwa do wyczerpania zapasów. Rośliny do przygarnięcia to między innymi: wieczniki kuliste, szałwie omączone, pacioreczniki, pelargonie, begonie, celozje srebrzyste, rozplenice, dalie, irezyny, alternantery, zielistki, smagliczki, scewole, koleusy i stokrotki afrykańskie.