Na Bielanach trwa remont ulicy Jarzębskiego

2022-10-04 7:43
Asfalt
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Wymienione zostały już krawężniki. Na dużym odcinku rozebrano dotychczasowe płyty chodnikowe w kilku miejscach. Prace brukarskie potrwają jeszcze co najmniej półtora miesiąca.

Dopiero po tych pracach wymieniona zostanie nawierzchnia. Ulica Jarzębskiego łączy Piaski ze Starymi Bielanami, prowadzi bezpośrednio do Urzędu Dzielnicy Bielany. Aby poprawić bezpieczeństwo, trzy lata temu między jezdniami ulicy Jarzębskiego pojawiły się wyspy z prefabrykatów. Chodziło o uniemożliwienie kierowcom wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast jesienią 2020 roku, w ramach programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne” - pojawiły się ledowe lampy.

Prace rozpoczęły się na początku września. Prowadzone są najpierw po stronie zachodniej ulicy. Wykonawca wymienił tam krawężniki. Od rejonu przystanku „Bielany – Ratusz 03” do wjazdu pod blok Daniłowskiego 8 zdjął stary chodnik i przygotował już podbudowę pod nowe płyty. Obecnie skupia się na rozbieraniu chodnika na dalszym fragmencie w kierunku ulicy Broniewskiego. Na jezdni natomiast zdemontowane zostały częściowo progi zwalniające i wyspy. Było to konieczne już teraz ze względu na roboty brukarskie przy krawężnikach i nieznaczne zwężenie jezdni.

Po wyremontowaniu chodników po zachodniej stronie ulicy, wykonawca przeniesie się na drugą stronę. Po wymianie chodników oraz wyłożeniu zjazdów do garaży i na osiedlowe parkingi nową kostką po obu stronach ulicy, zaplanowane zostanie weekendowe zamknięcie ulicy na czas układania nowej nawierzchni. Asfaltowanie poprzedzi wymiana azyli na przejściach dla pieszych. Termin zakończenia remontu to koniec tego roku.