Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji pokoju w Ukrainie

2023-03-03 8:24
Krzyż
Autor: brak danych

To dziś (3.03) w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Rozważania do poszczególnych stacji przygotowali kapelani, żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych oraz członkowie ich rodzin. Początek o 17:30.

Rozważania dzisiejszej (3.03) Drogi Krzyżowej oparte są na osobistych doświadczeniach ukazując drogi wyjścia z trudnych sytuacji, takich jak rozpad małżeństwa, śmierć bliskiej osoby, doświadczenia ciężkiej choroby czy kalectwa. Jak mówi biskup polowy Wojska Polskiego - Wiesław Lechowicz - "Droga Krzyżowa Jezusa była drogą paschalną, to znaczy wiodącą przez krzyż i śmierć do zmartwychwstania i pokoju". Dodał, że uczestnicy nabożeństwa będą modlić się "w intencji pokoju na świecie, szczególnie zakończenia wojny w Ukrainie". Nabożeństwo będzie transmitowane na YouTube Ordynariatu Polowego.

Droga Krzyżowa korzeniami sięga starożytnej Jerozolimy, gdzie wierni odwiedzali miejsca męki Chrystusa i ją tam rozważali. W dzisiejszej formie - 14 stacji - sięga XVII wieku. Do jej urzeczywistnienia przyczynili się Święty Franciszek, Święty Bernard z Clairvaux, Święty Anzelm oraz Święta Brygida Szwedzka.