Nie żyje ksiądz Gienadij Kozlov

2022-02-09 7:51
Ksiądz Gienadij Kozlov
Autor: Archidiecezja Warszawska

Był wikariuszem parafii Świętego Augustyna w Warszawie. Pogrzeb duchownego zaplanowano na przyszły wtorek (15.02). Archidiecezja warszawska prosi o modlitwę w intencji zmarłego kapłana.

Ksiądz Gienadij Gilbert Kozlov miał 49 lat. W kapłaństwie przeżył 21 lat. Pochodził z Białorusi. Był absolwentem Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie. Święcenia prezbiteratu przyjął 13 maja 2000 roku z rąk kardynała. Józefa Glempa. Jako wikariusz pracował w parafiach Narodzenia Pańskiego w Błoniu, Świętego Mikołaja w Łomnej a od 2012 roku w warszawskiej parafii Świętego Augustyna na Muranowie.

Przez wiele lat służył też jako katechista wędrowny w ekipie regionalnej Drogi Neokatechumenalnej w archidiecezji katowickiej oraz w diecezji bielsko-żywieckiej. Dzielił się swoją wiarą. Punktem zwrotnym okazał się dla niego wyjazd w 1991 roku do Polski, na Światowe Dni Młodzieży w Częstochowie. Po powrocie do domu zgłosił się do proboszcza, potem do seminarium.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 15 lutego o 11:30 w parafii św. Augustyna w Warszawie. Po niej duchowny spocznie w grobach kapłańskich na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.