Nowy sezon w Parku Fontann

2017-04-29 10:50
Nowy sezon w Parku Fontann
Autor: Urząd Miasta

Premierowy pokaz widowiska w Parku Fontann odbędzie się podczas majówki. Bazyliszek w nowoczesnej Warszawie oraz ożywiona siatkarka z neonu przy placu Konstytucji to główni bohaterowie pokazów w tym sezonie.

Po zimowej przerwie, powracają pokazy w Multimedialnym Parku Fontann. Premierowy pokaz widowiska odbędzie się podczas majówki. W tym sezonie pokaz będzie współczesną wersją legendy o Bazyliszku. Mityczny stwór spotka się z cywilizacją XXI wieku, w nowoczesnym mieście zetknie się z mieszkańcami. Widzów pokazu czeka też podróż w czasie i nawiązanie do stołecznych neonów, którego bohaterką będzie ożywiona siatkarka z neonu przy placu Konstytucji. Do widowiska została specjalnie dobrana muzyka. Utwór finałowy pod tytułem "Legendy żyją w nas" skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewa solistka Opery Narodowe - Aleksandra Olczyk.

W tym roku do pokazów będzie wykorzystywany nowy sprzęt. Nowe kryształy przy laserze i nowy rzutnik o dużo silniejszej mocy, zapewnią że spektakl stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny. Multimedialne pokazy fontann działają dzięki specjalnym pompom, które wyrzucają na minutę 3 tys. litrów wody. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest stworzenie wodnego ekranu - ściany o grubości 8 mm, szerokości 30 i wysokości 10 metrów. Na takiej ścianie można wyświetlać filmy i tworzyć pokazy laserowe. Nowoczesna instalacja umożliwia organizowanie widowisk światło-woda-dźwięk. Multimedialny Park Fontann działa od 2011 roku. Tegoroczny sezon zostanie zainaugurowany podczas majówki. Pierwsze widowisko już 1 maja o 21.00. Wstęp jest bezpłatny.