Ochocianie i żoliborzanie mogą składać wnioski o abonament mieszkańca

2021-10-19 7:15
Tramwaj i parkomat
Autor: fot. Patrycja Michońska/Radio Plus

To z powodu rozszerzenia strefy płatnego parkowania. Zmiany zaczną obowiązywać od połowy listopada. Co trzeba zrobić, aby otrzymać abonament?

Można tego dokonać nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy napisać na adres abonamentzdomu@zdm.waw.pl a można wniosek złożyć także osobiście osobiście w każdym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Do wyboru są dwie opcje: abonament zwykły i nowy - obszarowy. Za zwykły abonament trzeba zapłacić 30 złotych za rok. Mieszkańcy sami wybierają obszar w promieniu 150 metrów od miejsca zameldowania, wybierając do 8 parkomatów. Postój pojazdu może mieć miejsce w odległości nie większej niż 100 metrów od parkomatów objętych abonamentem. Abonament obszarowy, za który trzeba zapłacić 600 złotych za rok. Taki abonament obejmuje znacznie większy obszar, na którym można bezpłatnie parkować. Jak zaznacza ZDM - mają to być całe osiedla lub znaczna część dzielnicy.

Każdemu mieszkańcowi przysługuje jeden abonament, który obowiązuje przez rok. O jego wydanie może wnioskować osoba, która jest zameldowana na pobyt stały lub czasowy na terenie SPPN oraz jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony lub samochodu osobowego powyżej 2,5 tony. Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, dowód rejestracyjny pojazdu, odpłatną umowę cywilnoprawną lub umowę użyczenia zawartą w formie aktu notarialnego - w przypadku osób niebędących właścicielami lub współwłaścicielami pojazdu.