Od niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów

2022-03-11 9:02
Pociąg SKM Warszawa
Autor: fot. Warszawski Transport Publiczny

Wybrane pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei mazowieckich pojadą przez Warszawę Centralną. Inne pojadą na trasach skróconych. Utrzymane zostanie wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich.

Wszystko dlatego, że PKP Polskie Linie Kolejowe, będą kontynuowały przebudowę stacji Warszawa Zachodnia. To będzie miało największy wpływ na kursowanie pociągów linii S1 i S2 oraz Kolei Mazowieckich. Dla linii S1 zostaną wprowadzone niewielkie przesunięcia godzin odjazdów i przyjazdów na stacje. Dodatkowo jedna poranna i popołudniowa para pociągów będzie kursowała na trasie skróconej Otwock – Warszawa Zachodnia – Otwock. Wieczorem jeden pociąg z Otwocka do Warszawy Zachodniej pojedzie przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota.

Znaczące zmiany w kursowaniu S1 zostaną wprowadzone na weekend 19-20 marca. Wszystkie pociągi w kierunku Otwocka będą kursowały przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Przez Warszawę Centralną pojedzie także jeden wieczorny skład w kierunku Warszawy Zachodniej.

Na pełnej trasie Pruszków – Otwock – Pruszków pociągi będą przyjeżdżały na stacje co godzinę. Pozostałe kursy będą realizowane na trasie skróconej Otwock – Warszawa Zachodnia – Otwock. Największe zmiany zostaną wprowadzone w kilku porannych kursach w kierunku Sulejówka Miłosny i jednym wieczornym w drugą stronę. Cztery pierwsze pociągi jadące do Sulejówka będą kursowały przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Ostatni nocny pociąg z Sulejówka skończy bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

Na okres od 18 marca od godziny 21:45 do 20 marca do końca dnia zostaną wprowadzone dodatkowe zmiany. Wszystkie pociągi S2 (poza ostatnim) w kierunku wschodnim będą kursowały przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Z kolei 19-20 marca dla wszystkich pociągów S2 w kierunku Sulejówka Miłosny (poza ostatnim) zostanie wprowadzona trasa przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna. Wybrane pociągi będą kursowały na trasie skróconej Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Zachodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Dodatkowo niektóre (oznaczone jako S20) będą obsługiwały odcinek Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia.

Rozkład jazdy pociągów dla linii S3 będzie podobny do obowiązującego obecnie. Dla wybranych kursów zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia odjazdów i przyjazdów na stacje.Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na wybranych odcinkach. Bilety Kolei Mazowieckich są honorowane w wybranych pociągach SKM oraz wybranych autobusach WTP.