Ostatnie w tym roku weekendowe remonty ulic

2017-12-08 8:25
Fot. Remont drogi
Autor: ZDM

Drogowcy wykorzystują ostatnie dni jesiennej aury i zaplanowali kilka remontów ulic. Będą zmiany ruchu drogowym i komunikacji miejskiej na Woli, Mokotowie, Bemowie i w Rembertowie.

Trwa remont ul. Gniewkowskiej – ulica jest zamknięta dla ruchu od ul. Mszczonowskiej do ul. J.K. Ordona. Objazd został poprowadzony ulicami Połczyńską i Jana Kazimierza. Planowany termin zakończenia prac to poniedziałek 10 grudnia. W listopadzie nowy asfalt pojawił się na odcinku ulic Potrzebnej i Gniewkowskiej pomiędzy dwoma przejazdami kolejowymi. Zniknęła stara nierówna trylinka, a dzięki nowej nawierzchni znacząco poprawił się komfort i bezpieczeństwo jazdy. W planach jest remont pozostałego odcinka ul. Gniewkowskiej, który jest w najgorszym stanie technicznym. Doraźny remont jest wstępnie zaplanowany na przyszły rok i odbędzie się przy udziale finansowym firm budowlanych korzystających z tej ulicy. Planowana jest także przebudowa ul. Jana Kazimierza. Projekt kompleksowej przebudowy powstanie w 2018 r., tak aby na początku 2019 r. można było przeprowadzić roboty budowlane.

Na Woli remontowane będą jeszcze ul. Ogrodowa i Ciepła. Prace rozpoczną się w piątek (08.12) od godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku (11.12) do godz. 4.00. Ulica Ogrodowa będzie zamknięta od ul. B. Dobrzańskiego do al. Jana Pawła II (objazd al. Solidarności) a Ciepła od ul. Krochmalnej do al. Grzybowskiej (objazd al. Jana Pawła II lub ul. Żelazną). Także od piątku (08.12) od godz. 22.00 do niedzieli (10.12) wieczorem zamknięta dla ruchu będzie ul. Belgijska za skrzyżowaniem z ul. Puławską. Możliwy będzie wyłącznie dojazd do posesji. Dzielnica Mokotów wyremontuje nawierzchnię jezdni, wymieni krawężniki i chodniki.

Od piątku (08.12) od godz. 23.00 zwężona będzie ul. gen. S. Kaliskiego przy skrzyżowaniu z ul. W. Gąsiorowskiego. W rejonie skrzyżowania ulic gen. S. Kaliskiego i W. Gąsiorowskiego będą prowadzone prace związane z budową sieci ciepłowniczej. Roboty zostały podzielone na dwa etapy. W obydwu wyłączona z ruchu będzie połowa szerokości jezdni ul. gen. S. Kaliskiego. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się wahadłowo na pozostałej części jezdni. W pierwszym etapie (do 9 grudnia) wyjazd z ul. W. Gąsiorowskiego będzie możliwy tylko w lewo w kierunku ul. Radiowej.