Policja szuka świadków piątkowego wypadku

2022-08-17 6:45
Tragiczny wypadek na Pradze-Północ
Autor: Marcin Sikora/Eurozet

Chodzi o tragiczną śmierć małego chłopca, który został pociągnięty przez tramwaj. Mundurowym zależy na zeznaniach osób, które widziały zdarzenie. Mogą zgłaszać do komendy na Pradze-Północ.

Do wypadku doszło w piątek (12.08) o 11:40 na torowisku tramwajowym przy ulicy Jagiellońskiej. Tramwaj linii 18 przy przystanku Batalionu Platerówek miał przyciąć nogę chłopca podczas wysiadania i ciągnąć go za sobą przez kilka metrów. Dziecko zginęło na miejscu. Tramwaj, który uczestniczył w zdarzeniu jest starego typu. Jechał w kierunku pętli Żerań FSO.

Policjanci apelują do wszystkich bezpośrednich świadków tego zdarzenia, pasażerów oraz osób, które zarejestrowały to zdarzenie by skontaktowały się z Dyżurnym Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w siedzibie jednostki przy Jagiellońskiej 51, pod numerem telefonu: 47 723 75 56 lub policjantami wydziału prowadzącego czynności pod numerem telefonu: 47 723 83 16

Rzecznik Tramwajów Warszawskich - Maciej Dutkiewicz - zaznaczył, że wagon jest sprawny technicznie i posiada ważnych przegląd techniczny. W tramwaju działy też systemy zapobiegające przytrzaśnięciu pasażera i ruszenia z otwartymi drzwiami. Prawidłowo zadziałał tez hamulec bezpieczeństwa.