Policjanci odzyskali 10 z 14 skradzionych samochodów

2022-03-11 7:54
Policja
Autor: fot. Łukasz Borowicz/Radio Plus

Auta zniknęły w Piasecznie jednej nocy. Zatrzymano dwóch mężczyzn. Odzyskane samochody są warte 2 miliony złotych.

Zaczęło się od tego, że policjanci z komisariatu w Wilanowie próbowała zatrzymać do kontroli kierującego BMW. Policjanci zauważyli, że w samochodzie byli jeszcze dwaj pasażerowie. Wszyscy zamaskowani. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, wjechał w osiedlowe uliczki, znikając z oczu policjantom. Ci jednak nie dali za wygraną, jeżdżąc po osiedlu, odnaleźli BMW, jak się okazało, bez kierowcy i pasażerów, ale za to z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi od innego pojazdu.

Z uwagi na podejrzenie, że samochód może być kradziony, został zabezpieczony. Odnaleziono też właściwe tablice rejestracyjne. Po sprawdzeniu okazało się, że nie były poszukiwane. Następnego dnia, kiedy do policjantów z Piaseczna dotarła informacja, że z terenu jednej z firm jednej nocy zostało skradzionych 14 samochodów – 12 marki BMW, Hyundai i Lexus. Wtedy sprawę przejęli policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji.

Jeszcze tego samego dnia policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 4 pojazdy BMW. Dwa z nich zostały zaparkowane na Wawrze, na dwa kolejne policjanci natrafili w Nowym Dworze Mazowieckim. Funkcjonariusze ustalili też trasy przemieszczania się innych skradzionych samochodów. To pozwoliło im dotrzeć do kolejnego auta, tym razem zaparkowanego w garażu wolnostojącym w Łowiczu. Z uwagi na szeroko zakrojone czynności operacyjne do działań włączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Dzięki temu zostały odzyskane kolejne samochody odnalezione na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Grodzisku Mazowieckim oraz kolejne BMW, które złodzieje ukryli w Cząstkowie.

Łącznie policjanci odzyskali 10 z 14 skradzionych samochodów. Właściciel oszacował wartość odzyskanego mienia na kwotę ponad 2 miliony złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn - 27-latka i 39-latka. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej oraz dokonania kradzieży z włamaniem do 14 samochodów. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował ich na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.