Potrzebna jest krew dla pracownika Tramwajów Warszawskich

2018-02-15 9:20
Potrzebna jest krew dla pracownika Tramwajów Warszawskich
Autor: Tramwaje Warszawskie

Podczas awantury, do której doszło w sobotę (10.02) w centrum Warszawy, Adrian C. wyciągnął nóż i trzykrotnie ranił pracownika Tramwajów Warszawskich w brzuch i klatkę piersiową. Mężczyzna teraz walczy o życie. Policja zatrzymała 26-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

W sobotę (10.02) kilka minut po północy na jednej z ulic w Śródmieściu w drogę weszły sobie dwie grupy mężczyzn wracające z wieczornych spotkań. Między mężczyznami doszło do awantury i szarpaniny. W pewnym momencie Adrian C. wyjął nóż, którym trzykrotnie ugodził 37-latka w okolicę brzucha i klatki piersiowej, w tym w serce. Na miejsce przybyli policjanci, którzy udzielili pokrzywdzonemu pierwszej pomocy. Po kilku minutach przyjechało pogotowie. Mężczyzna trafił do szpitala w krytycznym stanie.

26-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty usiłowania zabójstwa. W zeznaniach tłumaczył, że nie pamięta całego zajścia, ponieważ był pijany. Sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu nawet 25 lat więzienia.

Pokrzywdzony w bójce mężczyzna walczy o życie. Pracował w nadzorze inwestycyjno-inżynieryjnym Tramwajów Warszawskich, dlatego współpracownicy wraz z rodziną apelują o oddawanie krwi. Można to zrobić w punkcie krwiodawstwa na ul. Saskiej 63 (pon-pt 7:00-16:00 i sob. 7:00-11:30), na ul. Nowogrodzkiej (pon-ndz 7:00-13:00), w Szpitalu Bielańskim na ul. Cegłowskiej 80 lub w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Należy zaznaczyć, że krew jest przeznaczona dla Pawła Kulczaka przebywającego w szpitalu na Banacha.