Projekty z budżetu obywatelskiego - zweryfikowane

2022-05-06 6:17
Dokumenty
Autor: fot. freeimages.com

Urzędnicy zakończyli już żmudny proces. Do dalszego etapu zakwalifikowano 129 projektów ogólnomiejskich i 1146 dzielnicowych. Autorzy projektów ocenionych negatywnie mają czas do 11 maja na odwołanie od decyzji.

Spośród ponad 200 ogólnomiejskich projektów, miejscy urzędnicy pozytywnie zweryfikowali 129, które zostały dopuszczone do dalszego głosowania. To między innymi: zawody w skokach narciarskich przeprowadzane na mobilnej skoczni, zakup specjalnego samochodu ,ułatwiającego dotarcie do pacjenta w wieku senioralnym czy warszawska elektrownia rowerowa. Negatywnie oceniono 73 pomysły, a 7 wycofali sami autorzy. Status projektów dzielnicowych uzyskało ponad 1,7 tysiąca projektów. Ocenę pozytywną uzyskało 1146, negatywną 524. Natomiast 64 projekty dzielnicowe wycofali sami autorzy.

Od negatywnie ocenionych projektów projektodawcom przysługuje prawo odwołania. Można to zrobić na dwa sposoby. Przez internet lub papierowo. Odwołanie należy złożyć do 11 maja. A już 31 maja ogłoszone zostaną ostateczne wyniki oceny. 2 czerwca z kolei opublikowana zostanie kolejność projektów na kartach do głosowania i ostateczna liczba projektów dopuszczonych do głosowania. Jeszcze do 1 czerwca projektodawcy mogą wycofać swój pomysł. Mieszkańcy będą mogli zdecydować, które projekty poprą od 15 do 30 czerwca. Wyniki głosowania zostaną opublikowane 13 lipca.