Remontowy rok na stołecznych drogach

2017-12-20 6:54
remont-droga
Autor: www.conadrogach.pl remont-droga

Zarząd Dróg Miejskich podsumował tegoroczne remonty warszawskich ulic. Drogowcy wyremontowali 37 ulic o łącznej długości 32 kilometrów. Koszt prac to 68,2 milionów złotych.

Nową nawierzchnię zyskały ulice w stołecznych dzielnicach: Wilanów, Wawer, Bielany, Ursynów, Mokotów, Białołęka, Rembertów, Włochy, Wesoła, Wola i Targówek. Mijający rok to rekordowy rok jeśli chodzi o remonty chodników - blisko trzykrotnie więcej niż w 2016 roku. Nowe płyty chodnikowe zyskało prawie 30 stołecznych ulic. Powierzchnia wyremontowanych chodników to 82 tys. m kw., to ok. 25 km nowych trotuarów. Łączny koszt tych prac to 13 mln zł. Standardem stało się, że każdy z użytkowników drogi korzysta z efektów remontu, ponieważ remontowanie chodników prowadzone jest jednocześnie z remontem nawierzchni jezdni i budową ścieżek rowerowych.

Drogowcy wyremontowali również kilkadziesiąt przystanków autobusowych. Całość modernizacji obejmuje betonowe płyty platformy przystankowej, pasy prowadzące i płyty ostrzegawcze przy krawędzi dla osób z niepełnosprawnościami, profilowane krawężniki peronowe dzięki którym niskopodłogowy autobus może podjechać blisko do krawędzi peronu. Największe realizacje, które objęły remonty ulic to remont: Przyczółkowej, Łukasza Drewny, Radzymińskiej, Komitetu Obrony Robotników (dawna ul. 17 stycznia), Bartyckiej, Ciesielskiej czy Wojska Polskiego. Zmiany objęły także m.in. ulice: Zawodzie na Siekierkach, Walcownicza w Falenicy, Cieślewskich na Białołęce, Gniewkowska na Odolanach, Janowiecka na Elsnerowie czy Estrady na Radiowie. W planach na rok 2018, drogowcy przewidują dokończenie trwających już remontów blisko 10 km chodników na ul. Miodowej, Okopowej, Radzymińskiej, Jagiellońskiej i M. Kasprzaka. W planach są nowe chodniki na ul. Puławskiej, Towarowej, Rudnickiego, Dwernickiego, Powsińskiej, Wiertniczej, Połczyńskiej i Ryżowej. Na remonty jezdni i chodników w 2018 r. miasto wyda ok. 100 mln zł. Następne 10 mln zł pójdzie na drogi gruntowe.