Rośnie liczba osób korzystajacych z Warszawskiego Transportu Publicznego.

Widać to po liczbie sprzedanych biletów. W ubiegłym roku sprzedano ich prawie 80 milionów. To o 35 procent więcej niż w 2020 roku.
Do stołecznej kasy ze sprzedaży biletów wpłynęło 585 milionów złotych. To o ponad 30 mln więcej niż w roku poprzednim. Tak wynika z raportu za 2021 rok opublikowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Liczba sprzedanych biletów nie różni się znacząco w porównaniu z ostatnim rokiem przed pandemią. Jednak odnotowano mniejsze zainteresowanie biletami długo- i krótkookresowymi. W porównaniu z wcześniejszym rokiem, liczba osób korzystających z transportu zbiorowego wzrosła o 11,4 procent. Nie udało się jednak wrócić do poziomu sprzed epidemii. W 2019 roku komunikacją miejską podróżowało o ponad 1,2 miliarda osób - blisko jedna trzecia więcej niż w 2021 roku.
Tak jak w latach poprzednich pasażerowie najchętniej podróżowali autobusami (49,44 proc.), tramwajami (22,96 proc.) i metrem (22,31 proc.). Najmniejszym zainteresowaniem cieszyła się kolei - pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej podróżowało 1,80 proc. osób, a Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej – w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD – 3,5 proc. Jak wynika z raportu, w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego w 2021 roku na ulice wyjeżdżało 1,5 tys. autobusów i 414 tramwajów oraz 54 pociągi metra i 20 pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Liczba ta nie zmieniła się w porównaniu z latami poprzednimi.