Rozpoczął się montaż świątecznej iluminacji

2022-11-08 7:37
Trwa montaż świątecznej iluminacji
Autor: Magdalena Gierech/Eurozet

Na placu Zamkowym na początku grudnia stanie choinka, a na Krakowskim Przedmieściu rozbłyśnie iluminacja świąteczna. Wykonawca rozpoczął montaż ozdób. Światełka będą jednak świecić krócej.

Iluminacja w związku z kryzysem energetycznym wyłączana będzie w tym sezonie przed północą. Światełka rozbłysną w pierwszych dniach grudnia na placu Zamkowym i na Trakcie Królewskim. Świąteczna iluminacja w stolicy to między innymi: choinka na placu Zamkowym, w której sąsiedztwie znajdą się dekoracje "sprzedawca balonów" i "warszawska katarynka". Przy pomniku Mikołaja Kopernika będzie "tramwaj konny", na skwerze ks. Jana Twardowskiego widoczne będą zaś "figury szachowe" i "szachownica", a na skwerze Hoovera na przejażdżkę zapraszać będzie "obrotowa karuzela". Stanie tam też "altana dla zakochanych", którzy wspólnie będą mogli się w niej fotografować i przy ulokowanej w pobliżu "kartce z życzeniami". Do tego dojdzie jeszcze długi na 54 metry "tunel świetlny" przy skwerze ks. Jana Twardowskiego.

Jak co roku przyozdobione zostaną też uliczne latarnie. Świąteczny wystrój zyska 108 słupów oświetleniowych na Krakowskim Przedmieściu i 15 na Placu Zamkowym. Natomiast w energooszczędne diody eko-LED zostaną przystrojone 63 drzewa. Tradycyjnie świąteczna iluminacja będzie włączona mniej więcej od Mikołajek.