Rusza nabór wniosków o stypendia imienia Jana Pawła II

2022-06-24 7:28
Polskie pieniądze
Autor: Pixabay Polskie pieniądze

Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczyna dziś (24.06) przyjmowanie wniosków. Ubiegać się o nie mogą uczniowie i studenci warszawskich szkół i uczelni. Jakie są warunki?

Stypendia miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II adresowane są do uczniów od ukończenia trzeciej klasy szkoły podstawowej i do studentów uczących się w Warszawie. Ubiegać się o nie mogą młodzi ludzie, którzy osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne, a dodatkowo uzyskują dobre wyniki w nauce. Średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku uczniów oraz 3,5 w przypadku studentów, a miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie przekracza 2000 złotych

Nabór wniosków dla uczniów rozpoczyna się dziś (24.06) i potrwa do 1 sierpnia. Studenci i tegoroczni maturzyści czas na składanie wniosków będą mieli od 1 września do 10 października. Stypendium imienia Jana Pawła II to nie tylko wsparcie finansowe, ale także program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów. Otrzymać można od 200 do 1500 złotych.