Rusza pierwszy Warszawski Festiwal Teologiczny

2022-05-05 6:51
Warszawski Festiwal Teologiczny
Autor: Archidiecezja Warszawska

Potrwa od dziś (5.05) do niedzieli (8.05). W jego programie są: debaty naukowe, konferencje, spotkania modlitewne czy koncert. Zaplanowano też spacer teologiczny.

Organizatorem festiwalu jest Akademia Katolicka w Warszawie. Jej rektor - ksiądz profesor Krzysztof Pawlina - zaznacza, że to wydarzenie "łączy w sobie naukę, modlitwę i kulturę, a ma ono ukazać bogactwo i piękno teologii". Na inaugurację - debata naukowa pod tytułem "Człowieka zmagania o przyszłość. Nauka, kultura, wiara". Dziś (5.05) wieczorem także modlitwa uwielbienia animowana przez zespół Mocni w Duchu w kościele akademickim Świętej Anny.

Z kolei w ramach cyklu "Duchowość dla Warszawy" organizatorzy zapraszają jutro (6.05) na wykład otwarty "Modlić się, ale jak? Przewodnik po modlitwie". W sobotę (7.05) z kolei na początek Msza Święta, którą odprawi metropolita warszawski - kardynał Kazimierz Nycz. To w kościele seminaryjnym o 9:30. Podczas Warszawskiego Festiwalu Teologicznego będzie można też wysłuchać koncertu, z kolei biskup Michał Janocha w ramach “Spaceru teologicznego Varsovia sacra” oprowadzi chętnych po warszawskiej Starówce.

Festiwalowa niedziela (8.05) maja rozpocznie się w bazylice Świętego Krzyża o 9:00. W południe społeczność Akademii Katolickiej wyruszy na Jasną Górę w autokarowej pielgrzymce. Apel Jasnogórski o 21:00 będzie ostatnim punktem Warszawskiego Festiwalu Teologicznego.