Ruszają utrudnienia w Wawrze

2022-12-06 6:35
Objazd
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

To w związku z modernizacją linii kolejowej numer 7. Ulica Kaczeńca od wieczora jest zamknięta dla ruchu. Autobusy linii 305 kursują objazdem.

Kolejarze pracują na odcinku Warszawa Wschodnia Osobowa – Warszawa Wawer. W tym etapie wybudują kanalizację w rejonie skrzyżowania ulic Kaczeńca ze Skrzyneckiego oraz przejście podziemne pod torami. Na czas prac ulica Kaczeńca zostanie zamknięta. Zakaz wjazdu na ul. Kaczeńca obowiązuje od posesji numer 22 pomiędzy Akwarelową a Korsuńską do stacji paliw pod wiaduktem ulicy Czecha. Nie będzie on dotyczył dojazdu do posesji oraz pojazdów budowy. Kierowcy nie wjadą na Kaczeńca także z ulicy Skrzyneckiego. Wyjazd ze stacji paliw możliwy będzie wyłącznie w lewo, na ulicę Wydawniczą.

Kierowcy jadący w stronę centrum będą mogli ominąć utrudnienia ulicami: Korkową i Kościuszkowców do Czecha. Od drugiej strony na wiadukt Czecha będzie można wjechać z Sejmikowej. Alternatywne objazdy poprowadzą także ulicami:Korkową, Rekrucką i Marsa do Płowieckiej lub z Żegańskiej do Zwoleńskiej, Patriotów i Widocznej do Czecha. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca kwietnia 2023 roku. Następnie kolejarze przeniosą się na drugą stronę torów. Całość inwestycji ma się zakończyć w grudniu przyszłego roku.

Utrudnienia czekają też pasażerów komunikacji miejskiej. Od dziś (6.12) trasą objazdową kursuje linia 305. W kierunku pętli Strusia od skrzyżowania Czecha i Sejmikowej jeździ ulicami: Czecha, Wierzchowskiego, Alpejską, Kajki, Kościuszkowców i Korkową z powrotem do Czecha i swojej trasy podstawowej.