Ruszył kolejny etap budowy ronda u zbiegu Ostródzkiej i Zdziarskiej

2022-02-15 7:10
Remont drogi
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Nowe rozwiązanie ma upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. Najpierw jednak kierowców i mieszkańców czekają spore utrudnienia. Jak teraz jeździ się w tym miejscu?

W miejscu dotychczasowego skrzyżowania ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej powstanie rondo z przejściami dla pieszych na wszystkich wlotach. Wybudowane będą także odwodnienie drogi, nowe oświetlenie uliczne oraz chodniki. Pojawi się również nowa zieleń. Przebudowa skrzyżowania połączona jest z inwestycją Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, polegającą na budowie kanalizacji ściekowej. Zakończenie inwestycji i uruchomienie ronda planowane jest w październiku.

Na czas robót zamknięta dla ruchu została ulica Zdziarska na odcinku od Kątów Grodziskich do Ostródzkiej oraz po zachodniej stronie skrzyżowania z ulicą Ostródzką. Utrzymany będzie jedynie dojazd do posesji. Objazdy prowadzą ulicami: Mochtyńską, Kobiałka, Ruskowy Bród lub Ostródzką, Berensona i Kątami Grodziskimi. Jezdnia ulicy Ostródzkiej na wysokości przebudowywanego skrzyżowania jest zaś zwężona. Wprowadzony został ruch wahadłowy, sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej.

Po wschodniej stronie Ostródzkiej utrzymana została możliwość przejścia dla pieszych. Po północnej stronie skrzyżowania wytyczone zostało przejście przez jezdnię, którym będzie można dojść do tymczasowego przystanku autobusowego. Po zachodniej stronie skrzyżowania wybudowany jest zaś tymczasowy chodnik łączący przystanek z ulicą Zdziarską. Na objazdy skierowano autobusy. Linia 120 kursuje teraz ulicami: Mochtyńską, Ostródzką, Olsztyńską, Berensona i Głębocką. 134 zaś przez Zdziarską, Katy Grodziskie, Berensona, Olsztyńską i Ostródzką. Zawieszone zostały przystanki: Mańki-Wojdy 01, 02 i 04, Zdziarska-Kanał oraz Pszeniczna 02 Uruchomione zostały przystanki zastępcze: Mańki-Wojdy 51 i 52.