Są nowe żłobki na Bielanach i w Ursusie

2022-12-19 6:55
Żłobek
Autor: pixabay.com

Obie placówki już działają. Bezpłatną opiekę w dwóch nowoczesnych żłobkach ma zapewnioną ponad 300 dzieci. To już kolejne inwestycje w najmłodszych warszawiaków.

Ze żłobka nr 73 przy ulicy Dzieci Warszawy 22A w Ursusie będą mogli skorzystać rodzice 175 dzieci, a w placówce nr 74 przy ulicy Bogusławskiego 5 na Bielanach miejsc jest 172. Oba budynki są w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb małych dzieci. Do ich dyspozycji są sale z wydzielonymi strefami zabawy i odpoczynku, łazienki, leżaki oraz szatnie. W każdym żłobku są też plac zabaw, ogród oraz specjalne sale ruchowe, gdzie najmłodsi mają także zajęcia sensoryczne.

Placówki są czynne 5 dni w tygodniu, przez 10 godzin dziennie, a zajęcia są prowadzone zgodnie z planem opiekuńczo-wychowawczym i edukacyjnym dostosowanym do możliwości rozwojowych dzieci. Dzieci biorą także udział w różnych aktywnościach ruchowych oraz zabawach na świeżym powietrzu.Żłobki zapewnią również cztery posiłki dziennie. W każdej grupie opiekę sprawuje wykwalifikowana kadra opiekuńcza. Ponadto placówki zapewniają opiekę pielęgniarki oraz wsparcie psychologa.