Stołeczne ZOO chce pomóc ogrodom w Ukrainie

2022-03-03 8:55
Niedźwiedź
Autor: Wikipedia Niedźwiedź

Fundacja Panda ogłosiła zbiórkę na rzecz ukraińskich ogrodów zoologicznych. Do zbiórki przyłączyło się już także łódzkie ZOO. Wszystko po to, by ratować także zwierzęta.

Jak pisze stołeczne ZOO: "W obliczu wojny stanęły również ukraińskie ogrody zoologiczne. Pracownicy dzielnie stawiają czoła przeciwnościom losu, jednak jest im coraz ciężej i bez naszego wsparcia, nie będą w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony i opieki swoim podopiecznym. Zwracamy się zatem do wszystkich osób, którym los zwierząt nie jest obojętny o wsparcie finansowe" - napisał stołeczny ogród zoologiczny.

Potrzebne będą ogromne pieniądze. Organizatorzy zbiórki na bieżąco weryfikują zapotrzebowanie w poszczególnych ośrodkach. W najgorszej sytuacji znajduje się obecnie Feldman Ecopark w obwodzie charkowskim. Na teren ogrodu spadły bomby, niszcząc infrastrukturę. W wyniku odniesionych ran zginęła też część zwierząt. W niezwykle trudnej sytuacji znajduje się również Kijowskie ZOO. Ogród jest zamknięty, a pracownicy pozostają przy zwierzętach przez całą dobę, by zapewnić im należytą opiekę. Aktualnie ewakuacja zwierząt nie jest możliwa.