Stołeczni drogowcy znowu na "obwodnicy" Gocławia

2021-12-22 6:09
Asfalt
Autor: fot. Ulrike Leone/Pixabay

Tym razem zmieniają oblicze ulicy Abrahama. Porządkują parkowanie, zwiększają bezpieczeństwo pieszych. Poprawiają też infrastrukturę dla cyklistów.

Prace zaczęły się od usuwania starych krawężników i kucia zbędnego asfaltu przy przejściach na wysokości wlotu ulicy Kapelanów Armii Krajowej. Prawe pasy obu jezdni będą służyły do postoju - wyznaczone zostaną na nich miejsca parkingowe. W sumie ma być ich 145. Drogowcy zapewnią też bezpieczeństwo na 5 przejściach dla pieszych w ciągu ulicy Abrahama. Większość z nich została oceniona na "0" w przeprowadzonym audycie.

W kilku miejscach trwa już układanie nowych krawężników i widać, gdzie przestrzeń parkowania ograniczą strefy wyłączone z ruchu. Powstaną one przed zebrami i wlotami osiedlowych ulic. Strefy te zostaną przygotowane pod posadzenie w przyszłości niskiej zieleni i utworzenie ogrodów deszczowych. Zmiany nie obejmą skrzyżowań z ulicami Fieldorfa „Nila i Bora-Komorowskiego, które wyposażone są w sygnalizację świetlną. Tam układ pasów pozostanie taki sam.Ostatnim elementem projektu będzie wyznaczenie na obu jezdniach - jednokierunkowych pasów rowerowych.