Świąteczna iluminacja w Warszawie

2017-12-07 7:00
Świąteczna iluminacja w Warszawie
Autor: Urząd Miasta

W sobotę (09.12) ulice Warszawy po raz kolejny rozświetli świąteczna iluminacja. Od Nowego Światu, przez Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto Miasto i po raz pierwszy na Podzamczu, a także w Centrum oraz na Pradze Północ, warszawiacy będą mogli podziwiać świetlne ozdoby oraz poczuć świąteczny klimat stolicy dzięki przygotowanym atrakcjom.

Świąteczne ozdoby pojawią się na Trakcie Królewskim. Od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Iluminacja będzie też na Starym Mieście, Al. Jerozolimskie, al. Solidarności, placu Bankowym, ul. Marszałkowskiej, ul. Świętokrzyskiej, Mokotowskiej i ul. Targowej. Na pl. Zamkowym czekać będzie na warszawiaków i turystów moc atrakcji.

Podobnie jak w zeszłym roku warszawiacy i odwiedzający stolicę goście będą mogli przechadzać się świetlnym szlakiem wyznaczonym przez iluminacje wolno stojące. Rozpocznie się on na placu Zamkowym, gdzie stanie najwyższa w Polsce, 27-metrowa choinka. Poza nią na miłośników spacerów i fotografii czekać będzie jeszcze 13 rozświetlonych stacji: "Śnieżne Planetarium" i "Album Zimowej Warszawy" przy Krakowskim Przedmieściu. Na skwerze Hoovera pojawią się dwie instalacje: "Z Wizytą u św. Mikołaja" i "Zaczarowana Ciuchcia". Tradycyjnie już na Placu na Rozdrożu stanie "Czarujący Autobus", a plac Wileński udekoruje instalacja z niedźwiedziami polarnymi zatytułowana "W Krainie Lodu". Lokalizację zmieni natomiast lubiana przez mieszkańców Świąteczna Pocztówka z choinką. Świetlny napis z placu Powstańców Warszawy zostanie przeniesiony do Parku Fontann.

W weekend (09/10.12) o pełnych godzinach od 16.00 do 21.00, po raz pierwszy warszawskie fontanny zamiast wody, zatańczą w rytm muzyki strumieniami światła. Główna parkowa fontanna przemieni się w mieniącą się kolorami tęczy animowaną rzeźbę z 30 tysiącami ledowych punktów. Na pokaz złożą się motywy filmowe oraz wpadające w ucho świąteczne utwory w wykonaniu klasycznym i popowym. Podczas inauguracji zimowych fontann spragnionych i zmarzniętych spacerowiczów poczęstujemy aromatyczną, rozgrzewającą herbatą przygotowaną z warszawskiej kranówki przez MPWiK. Herbaciane stanowiska będą zlokalizowane na Podzamczu, ale także przy kościele Wizytek i Bibliotece Rolniczej. Piętnastominutowe świetlno-muzyczne pokazy będą się odbywały w każdy piątek, sobotę i niedzielę aż do 28 stycznia 2018 roku o godz. 16,17 i 18. W dni powszednie fontanny będą się świecić bez muzyki.