Ulica Kondratowicza częściowo otwarta

2022-09-12 7:03
Asfalt
Autor: fot. Ulrike Leone/Pixabay

W sobotę (10.09) udostępniono kierowcom odcinek między Rembielińską a Łabiszyńską. W niedzielę (11.09) zaś wróciły tam niektóre autobusy. Co się zmieniło na Bródnie?

Kierowcy mogą korzystać z ulicy Kondratowicza od Rembielińskiej do Łabiszyńskiej oraz Bazyliańskiej. Całkowicie przejezdna jest już także ulica Rembielińska. Na swoje trasy w tym rejonie wróciły autobusy linii: 112, 204, 240, N02 oraz N64. Ponownie uruchomione zostały przystanki: Rembielińska, Kondratowicza, Suwalska, Bazyliańska, Świętego Hieronima i Turmoncka.

W kolejnym etapie planowane jest otwarcie gotowej, południowej jezdni ulicy Kondratowicza między Łabiszyńską i Chodecką, na której ruch będzie zapewniony w obie strony. W tym czasie na jezdni północnej wciąż będą trwały prace. Następnie na odcinku od Chodeckiej do Malborskiej do ruchu dopuszczone będą pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego, natomiast w pełni przejezdny będzie odcinek od Malborskiej do Świętego Wincentego. Harmonogram robót zakłada otwarcie wszystkich jezdni ulicy Kondratowicza do końca 2022 roku. Pozostałe prace, inne niż drogowe – związane między innymi z zielenią, mają zostać ukończone w 2023 roku.