W kolejnych autobusach pojawiły się fotele z testowymi obiciami

2021-11-29 7:16
Autobus WTP
Autor: fot. Robert Klonowski

W dwóch przegubowych pojazdach MZA - dotychczasową tkaninę zastąpiono ekoskórą. Zarząd Transportu Miejskiego chce sprawdzić, jak takie siedzenia sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Testy potrwają rok.

Od ubiegłego tygodnia dwa przegubowe Solarisy należące do Miejskich Zakładów Autobusowych maja siedzenia pokryte czerwoną i szarą ekoskórą. Warszawiacy mogą je przetestować na liniach 114, 160, 190, 185, 500, 509, i 527. Linie będą się zmieniały, po to by jak najwięcej pasażerów skorzystało z foteli z nowym pokryciem i podzieliło się z swoją opinią z Zarządem Transportu Miejskiego. Już w październiku w stolicy zaczęły jeździć dwa krótkie autobusy z siedzeniami z ekoskóry - to pojazdy należące do Komunikacji Miejskiej Łomianki.

Ekoskóra używana jest do obić siedzeń w pojazdach komunikacji publicznej jest z powodzeniem stosowana w wielu europejskich krajach - między innymi w Niemczech, Estonii, Czechach czy an Słowacji. Materiał jest sprężysty, wytrzymały i trwały. Pokrycia foteli produkowane są w wielu kolorach. Nowe pokrycia mają też być łatwiejsze w utrzymaniu i dezynfekcji. Na przełomie roku 20231 i 2022 - dziesięć tramwajów z takimi siedzeniami przygotują też Tramwaje Warszawskie.