W maju rusza 58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

2017-04-26 10:48
58. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich
Autor: materiały prasowe

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich to jedna z najstarszych imprez muzycznych w stolicy. Koncert inaugurujący tegoroczny sezon, rozpocznie 14 maja - światowej sławy pianista Lukas Geniušas.

Od wielu lat organizatorzy do współpracy w ramach Koncertów Chopinowskich zapraszają największe sławy muzyki klasycznej. 58 sezon na pewno zadowoli pasjonatów muzyki Chopina, ponieważ wystąpią artyści światowego formatu. Sezon wiosenno-letni 14 maja o godzinie 12:00 otworzy koncert inauguracyjny Lukasa Geniušasa. Muzyk jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów fortepianowych - zajął m.in. II miejsce w Konkursie Chopinowskim w 2010 roku, otrzymał również nagrodę Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza.

W tym samym dniu - 14 maja o godzinie 16:00, wystąpi nasz rodak, doktor sztuki muzycznej Konrad Skolarski. W 2002 roku nagrał on swoją debiutancką płytę zawierającą utwory Chopina, Liszta, Rachmaninowa i Prokofiewa, a od roku 2011 współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Kolejne koncerty w sezonie wiosenno-letnim odbędą się 21 maja o godz. 12:00 - wystąpi Kevin Kenner, następnie 18 czerwca o godz. 16:00 tegoroczny sezon uświetni Takashi Yamamoto.

Stołeczna Estrada, która jest organizatorem Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, przygotowała transmisje on-line dla tych miłośników muzyki, którzy w tym roku nie będą mogli wybrać się na występy największych gwiazd tego sezonu. Szczegółowe informacje na temat streamingów będą na bieżąco podawane na Facebooku Stołecznej Estrady oraz na profilu Koncertów Chopinowskich.