W połowie września pojedziemy nowymi pociągami metra

2022-08-25 6:48
Metro
Autor: fot. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

Ich producent deklaruje, że wtedy powinien uzyskać świadectwo dopuszczające pojazdy do eksploatacji. Skoda Varsovia przeszła już testy i badania prowadzone przez samo metro. Teraz czas na państwowy certyfikat.

Producent złożył już dokumenty do Urzędu Transportu Kolejowego. W tej chwili trwa procedura. Skoda deklaruje, że w połowie września powinien uzyskać świadectwo dopuszczające do eksploatacji nowe pociągi. Wtedy będą już mogły wyjechać na tory. Będą kursowały zarówno na pierwszej, jak i drugiej linii metra.

Do Warszawy, w ubiegłą środę dotarł już trzeci pociąg. Wszystkie stoją na Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach. Varsovia to jednoprzestrzenny, sześciowagonowy pociąg, który zabierze na pokład 1500 pasażerów. Jest w nim 230 miejsc siedzących - po 33 miejsca w wagonach czołowych oraz po 41 miejsc w wagonach wewnętrznych. Wnętrze zaprojektowano tak, aby ułatwić podróżowanie różnym grupom pasażerów i dostosowano do przewozu osób z niepełnosprawnościami, wózków dziecięcych i rowerów.