W stolicy rozpoczęło się koszenie trawników

2022-05-12 7:28
Koszenie trawy
Autor: brak danych

Od wtorku (10.05) na terenie Warszawy można spotkać pracowników z kosiarkami. To pierwsze miejskie koszenie po zimie. Trawa jest skracana trzy razy do roku między innymi ze względu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wysoka trawa potrafi zasłonić pieszych oraz samochody. Dlatego w miejscach o szczególnym natężeniu ruchu musi być koszona. Co więcej, krótszą trawę łatwiej posprzątać ze śmieci. Właściciele psów mogą też dzięki temu łatwiej posprzątać nieczystości po swoich pupilach. Według ratusza - koszenie przyczynia się do lepszego zakorzeniania się trawy. Zbyt wysoka trawa utrudnia tez rozwijanie się innych roślin - gównie dwuliściennych.

Częściej niż trawy przyuliczne koszone są trawniki reprezentacyjne. Na przykład: wokół rabat oraz trawniki w miejscach, gdzie zlokalizowane są systemy nawadniające. W tych miejscach koszone są nawet do dziesięciu razy w sezonie. Łąki zaś koszone są jedynie dwa razy w roku, co pozwala na ich naturalną przemianę. Trawy w parkach czy na skwerach przycinane są dwa razy, jeśli pozwalają na to warunki przyrodnicze. Częściej koszone są polany w parkach, z których rekreacyjnie korzystają mieszkańcy.