Warszawa ma nowy oddział chirurgii dziecięcej

2022-10-20 6:31
Szpital
Autor: zdj. ilustracyjne

Powstał na Białołęce. Jest filią Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Na razie są tam prowadzone zabiegi otolaryngologiczne.

Nowy oddział Warszawskiego Szpitala dla Dzieci pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi chirurgiczne. Warszawa przeznaczyła ponad 12,5 milionów złotych dotacji na uruchomienie oddziału, w tym zakup potrzebnego sprzętu i aparatury medycznej. W placówce na Białołęce są dwie nowoczesne sale operacyjne, oddział z 18 łóżkami, w tym pododdział z 3 łóżkami dla młodszych dzieci. Są także: rejestracja, gabinet lekarski, pokój pielęgniarek, centralna sterylizację oraz pomieszczenia socjalne.

Filia oddziału chirurgii Warszawskiego Szpitala dla Dzieci znajduje się na 1. piętrze w Centrum Zdrowia Białołęka przy ulicy Przykoszarowej 16. Na parterze budynku znajduje się izba przyjęć na oddział. W początkowym etapie działalności, w filii oddziału szpitala na Białołęce, będą wykonywane zabiegi chirurgiczne z zakresu otolaryngologii dziecięcej, czyli: zabiegi migdałków gardłowych i podniebiennych u dzieci, drenaż wentylacyjny ucha środkowego, operacje w zakresie błony śluzowej nosa i zatok, w tym przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa i zatok, oraz plastyka przegrody nosa. W ramach działania w przyszłości wykonywane będą też: operacje kamicy pęcherzyka żółciowego, usunięcie śledziony, a także laserowe operacje torbieli pilonidalnych, operacje plastyczne (np. odstające uszy, usunięcie znamion i zmian skórnych) oraz zabiegi operacyjne urologiczne.