Warszawa na ratunek ukraińskim zabytkom

2022-03-22 8:01
Zabytek
Autor: www

Do Lwowa, Czerniowców i Kijowa dotarły już materiały do zabezpieczenia, które zebrano do tej pory w Warszawie. Można je znów przynosić do siedziby Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Kolejne towary i pomoc można dostarczać do siedziby Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ulicy Nowy Świat 18/20, w godzinach 8:30-15"30. Zbierane są między innymi: wełna mineralna, koce gaśnicze, gaśnice i agregaty gaśnicze, tkaniny niepalne. Można także przynosić sznury i taśmy niepalne, worki na piasek, rusztowania, worki budowlane na materiały sypkie czy wodoodporne płyty OSB, a także kartony na eksponaty muzealne.

Pierwszy etap zbiórki materiałów do zabezpieczenia zabytków Ukrainy zakończył się 4 marca. Do Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków trafiły gaśnice przywiezione przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. W kolejnych dniach dary docierały zarówno od miejskich konserwatorów, firm jak i osób prywatnych. W pierwszych transportach były 1922 gaśnice, 529 koców gaśniczych oraz 369 opakowań wełny mineralnej. Paczki zawierały również taśmy mocujące, płyty OSB i agregaty. Zbiórkę można także wesprzeć finansowo poprzez zrzutka.pl – Zbiórka na rzecz zabezpieczenia zabytków Ukrainy.