Wiadukt Mostu Poniatowskiego pójdzie do remontu

2022-03-30 7:42
Most Poniatowskiego w Warszawie
Autor: fot. Henryk Niestrój/Pixabay

Chodzi o konstrukcję między przystankiem kolejowym Warszawa Powiśle a ulicą Wioślarską. Cała konstrukcja przeprawy zostanie odnowiona. Metamorfozę przejdzie też przejście podziemne.

Miejscy drogowcy właśnie ogłosili przetarg na te prace. Obiekt przejdzie generalny remont na niemal całym odcinku. Konstrukcja opiera się na 87 filarach i przyczółkach posadowionych na palach. Prace będą polegały na odnowie elementów betonowych i kamiennych, a także murów oporowych. Odtworzone zostanie też zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów obiektu.

Remont przejdzie też przejście podziemne pod Alejami Jerozolimskimi po wschodniej stronie mostu. Łączy między innymi dwa przystanki tramwajowe. Przejście powstało w latach 1986-1989 i od momentu oddania do użytku przechodziło tylko drobne prace konserwatorskie. Teraz zostanie poddane pierwszej tak dużej odnowie. Dzięki temu stanie się nie tylko bezpieczniejsze pod względem technicznym, ale także zyska na estetyce. Co istotne, remont nie obejmie jezdni ani ciągów pieszych. Nie będzie się więc wiązał ze zmianami w organizacji ruchu.