Wykonawca dokumentacji odcinka Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej - wybrany

2022-06-08 6:34
Droga szybkiego ruchu
Autor: fot. Florian Kurz/Pixabay

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła analizę ofert. Chodzi o pierwszy fragment planowanej drogi. Gdzie dokładnie ma przebiegać?

Chodzi o zachodni fragment Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, który połączy drogę S10 w okolicy Naruszewa pod Płońskiem z S7 na południe od Warszawy. Zadaniem biura projektowego jest przygotowanie dokumentacji zawierającej wariantowy przebieg odcinka od drogi krajowej numer 92 do trasy S7. Dodatkowo wykonawca przygotuje materiały i wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. GDDKiA złoży je potem w postępowaniu o wydanie decyzji środowiskowej.

Dla drugiego odcinka drogi ekspresowej S50 - od S10 do krajówki numer 92 - trwają prace komisji przetargowej zmierzające do wybrania najkorzystniejszej oferty. Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej ma poprawić połączenie stolicy z aglomeracją bydgosko-toruńską oraz portami morskimi w Szczecinie i Świnoujściu, a także z aglomeracją trójmiejską oraz krakowską (przez drogę ekspresową S7), z północną częścią Polski i Via Balticą (przez drogi ekspresowe S8 i S61), z aglomeracją łódzką i wrocławską oraz południową granicą Polski (przez drogę ekspresową S8), z aglomeracją lubelską oraz południowo-wschodnią granicą Polski (przez drogę ekspresową S17). Dzięki połączeniu z autostradą A2, Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej usprawni dojazd do zachodniej i wschodniej granicy Polski oraz komunikację wewnątrz miasta, przejmując ciężki ruch tranzytowy.