XX Parafiada Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej' 2017

2017-06-01 11:36
XX Parafiada Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej 2017
Autor: Archidiecezja Warszawska

W sobotę (03.06) na terenie obiektów sportowych w Pruszkowie wystartuje już po raz 20 - Parafiada Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej. Rozegrany zostanie Finał Piłkarskiej Ligi Ministranckiej.

W Parafiadzie Służby Liturgicznej Archidiecezji Warszawskiej wezmą udział ministranci, bielanki i młodzież zaangażowana w posługę liturgiczną w stołecznych parafiach. Oprócz rywalizacji sportowej w różnych kategoriach, rozegrane będą Finały Piłkarskiej Ligi Ministranckiej. Organizatorem parafiady jest Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Zawody odbędą się na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu "Znicz" w Pruszkowie. Do udziału w imprezie zgłoszono drużyny z różnych parafii Archidiecezji Warszawskiej. Sportowe święto rozpocznie o godz. 10.00 Msza św. celebrowana na stadionie. Następnie wystartują rywalizacje sportowe w różnych kategoriach: biegi na 60 i 400 metrów, skok w dal, rzuty do kosza oraz rzuty piłeczką palantową i ringo. W konkurencjach zespołowych odbędzie się przeciąganie liny, skoki przez skakankę oraz turniej piłki nożnej i siatkowej. Parafia, która w punktacji generalnej zyska najwięcej punktów otrzyma puchar Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza, który wręczy biskup Michał Janocha.