Zarząd Transportu Miejskiego zaczyna konsultacje zmian w komunikacji

2022-03-23 6:49
Konsultacje na temat zmian w WTP
Autor: Warszawski Transport Publiczny

To w związku z otwarciem kolejnych stacji drugiej linii metra. Urzędnicy chcą zapytać mieszkańców o to, co sądzą o przygotowanych zmianach. Pierwsze spotkanie odbyło się już online.

Wczoraj (22.03) odbyło się spotkanie online dla mieszkańców Bemowa i Ursusa. ZTM zaprezentował podczas niego zmiany w tej części Warszawy po otwarciu dwóch stacji na zachodnim odcinku drugiej linii metra. Według przedstawionych założeń: linia 109 miałaby zostać skrócona zaledwie do odcinka Torwar - Emilii Plater, 112 nie dojechałoby z CH Marki na Karoli a tylko do Nowego Bemowa. Do Nowego Bemowa ZTM chce skrócić także linię 122 kursującą z Gwiaździstej. Linia 149 dojechałaby z Grot do Metra Bemowo. Linia 154 nie kursowałaby już na Wolę i Bemowo, a jedynie od P+R Aleja Krakowska do Dworca Zachodniego.Wydłużoną trasą ma pojechać linia 167. Zamiast do Znanej dojechałaby aż do Starego Bemowa. 171 ma stać się linią lokalną kursującą między Chomiczówką a pętlą Osiedle Górczewska. Nową trasą według planów urzędników ma zostać skierowana linia 177, od pętli Ursus-Niedźwiadek do Osiedla Górczewska.

Skrócona ma zostać kultowa linia 190. Z CH Marki dojechałaby tylko do pętli Znana. Do Ursusa nie dojedzie zaś linia 197, która bieg zakończy na pętli Cmentarz Wolski. Autobusy 201 nie wjeżdżałyby juz w ulicę Żołnierzy Wyklętych, jeździłyby na trasie Nowe Bemowo - Metro Księcia Janusza. 207 zaś kursowałoby przez cały tydzień między krańcami PKP Ursus i Regulska. Linia 220 skierowana ma zostać prze ulice: Żołnierzy Wyklętych i Wrocławską. Linie 714, 719 i 729 kursować mają na krótszej trasie - tylko do stacji metra Bemowo. To na razie propozycje. Zarząd Transportu Miejskiego zbiera uwagi do przygotowanego projektu.

Kolejne konsultacje online - tym razem dla mieszkańców Białołęki i Targówka zaplanowano na jutro (24.03) na godzinę 17:30. Spotkanie online odbywa się na platformie ZOOM z transmisją na kanale Warszawskiego Transportu Publicznego na Youtube. Zaplanowane zostały także dyżury online w dwie niedziele o godzinie 11.00. Dla lewobrzeżnej Warszawy będzie 10 kwietnia, a dla prawobrzeżnej 24 kwietnia.

Będą również otwarte spotkania konsultacyjne w dzielnicach. Będą to: Targówek, Białołęka, Bemowo, Ursus. Spotkania będą miały formę dyskusji przy stolikach oraz zbierania opinii i wniosków od mieszkańców przez specjalistów z Zarządu Transportu Miejskiego. Potrwają od 5 do 26 kwietnia. Szczegółowe informacje na temat proponowanych zmian oraz konsultacji będą na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego, a także na platformie konsultacyjnej urzędu miasta konsultacje.um.warszawa.pl, a w czerwcu ZTM przedstawi wypracowane z mieszkańcami propozycje zmian, które będzie wdrażał po uruchomieniu nowych odcinków metra.