Zmiany na Wiertniczej

2017-12-12 15:36
ul. Wiertnicza
Autor: ZDM

Ulicę Wiertniczą czeka modernizacja. Wkrótce powstaną tam nowe chodniki, przejścia dla pieszych, droga rowerowa i sygnalizacje świetlne.

Modernizacja Wiertniczej, to kontynuacja zmian, jakie w ostatnich miesiącach drogowcy prowadzili na ul. Powsińskiej. Drugi etap inwestycji obejmie ciąg ulic Wiertnicza – Przyczółkowa na odcinku od ul. Nałęczowskiej do al. Wilanowskiej. Na długości ok. 2 kilometrów powstaną nowe chodniki wraz z drogą dla rowerów.

Na chodnikach ułożone zostaną płyty betonowe o wymiarach 50/50 cm. Obniżone będą też krawężniki, pojawią się także płyty prowadzące dla osób niewidomych. Wybudowane zostaną nowe przejścia dla pieszych – przy skrzyżowaniu z ul. Łowczą, ul. Ostrą (wraz z przejazdami rowerowymi) i przy ul. Kosiarzy (z przejazdem rowerowym). Wszystkie będą wyposażone w sygnalizację świetlną. Światła powstaną również na istniejących przejściach dla pieszych przy pętli Wilanów oraz na skrzyżowaniach z ul. Obornicką i ul. Kosiarzy.

Od ul. Obornickiej powstanie również droga rowerowa po wschodniej stronie, którą będzie można dojechać w stronę Pałacu w Wilanowie. Zostanie połączona z istniejącą trasą w stronę Powsina, na wysokości istniejącego mostku pieszego nad Potokiem Służewieckim.

Prace mają ruszyć w przyszłym roku i zakończyć się w połowie sierpnia.