ZOO poszukuje wykonawcy nowego wejścia

2017-04-24 14:52
Projekt nowego wejścia do ZOO od strony ulicy Jagiellońskiej
Autor: Urząd Miasta

Nowe wejście ma powstać od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości placu Hallera. Przedsiębiorcy mają czas na składanie ofert w przetargu do 4 maja. Wykonawca będzie miał maksymalnie 90 dni na wykonanie inwestycji.

Dodatkowe wejście powstanie po wschodniej stronie ZOO, od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości placu Hallera. To kolejna inwestycja, która prowadzona będzie na terenie ogrodu zoologicznego. Trwają już  prace przy remoncie alei głównej, kończy się budowa wybiegu dla panter śnieżnych, a żółwie błotne na jesieni zyskają nowy dom. 

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, który nadzoruje wszystkie inwestycje, poszukuje wykonawcy nowego wejścia  Powstanie tam budynek kasowy wraz z obrotowymi bramkami wejściowymi oraz furtką dla osób niepełnosprawnych. System bramek wejściowych będzie wyposażony w kontrolę dostępu. Ich otwieranie będzie się odbywało za pomocą czytnika biletów, a jedynie w sytuacjach awaryjnych przyciskiem z budynku kasowego. Budynek kas będzie nawiązywał swoim wyglądem do pawilonów przy głównym wejściu od strony ul. Ratuszowej. W jego wnętrzu oprócz kas znajdzie się niewielkie zaplecze socjalne i sanitarne, a wszystkie pomieszczenia będą klimatyzowane.

Najważniejszym kryterium przetargowym jest cena, która stanowi 60%  decydującej wagi przy wyborze wykonawcy. Drugi czynnik decydujący to termin wykonania zamówienia. Oferenci mogą wskazać czas realizacji budowy od 60 do 90 dni. Wykonawca, który zwycięży w przetargu zaraz po podpisaniu umowy powinien przystąpić do prac budowlanych.