W poszukiwaniu Miejsc Pamięci

16-09-2016

Światowy Związek Żołnierzy AK wraz z Zarządem Transportu Miejskiego zachęcają do wzięcia udziału w patriotycznej grze komunikacyjnej śladami ważnych historycznie miejsc Warszawy, która potrwa do końca listopada. Na najlepszych zawodników czekają nagrody!

Podziel się ze znajomymi
W poszukiwaniu Miejsc Pamięci
W poszukiwaniu Miejsc Pamięci | ztm.waw.pl
Wczoraj ruszyła patriotyczna gra komunikacyjna, mająca na celu przybliżenie historii Armii Krajowej oraz zachęcenie do odwiedzania w Warszawie miejsc związanych z wydarzeniami II wojny światowej oraz Powstaniem Warszawskim.  Do wszystkich Miejsc Pamięci należy dojechać komunikacją miejską.

Chcąc przyłączyć się do gry, wystarczy posiadać telefon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją kodów QR. Następnie należy zarejestrować swój udział na stronie internetowej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK). Kolejnym krokiem jest wybór Miejsc Pamięci oraz zaplanowanie podróży środkami komunikacji miejskiej.
 
Każda podróż w ramach gry będzie przebiegała według podobnego schematu: najpierw rejestracja przejazdów komunikacją miejską poprzez zeskanowanie kodu QR na przystanku rozpoczęcia i zakończenia podróży, a następnie rejestracja wizyty w danym Miejscu Pamięci także poprzez zeskanowanie umieszczonego na nim kodu QR. Na koniec należy jeszcze odpowiedzieć na pytania, które wyświetlą się po zeskanowaniu kodu.  Gdy uczestnik odwiedzi już wszystkie zaplanowane Miejsca Pamięci, będzie musiał rozwiązać test, związany z historią przedsiębiorstwa Tramwaje i autobusy m.st. Warszawy w trakcie II wojny światowej oraz konspiracyjną działalnością jego pracowników.

Dla 50 uczestników, którzy zdołają uzyskać największą liczbę punktów – minimum 333 na tysiąc możliwych do zdobycia – Zarząd Transportu Miejskiego przewidział upominki.   
 
Więcej informacji o patriotycznej grze komunikacyjnej oraz jej regulamin można znaleźć na stronie: www.armiakrajowa.org.pl/ztm/gra_ztm.html. 
 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto