Święto Biblii w Łodzi

26-05-2017

Ekumeniczny koncert chórów i wykład o polskich przekładach Biblii to tegoroczne Święto Biblii w kościele chrześcijan baptystów w Łodzi. Święto organizuje łódzki oddział Polskiej Rady Ekumenicznej. Spotkanie z Biblią odbędzie się w sobotę, 27 maja, w kościele przy Nawrot 27.

Podziel się ze znajomymi
Święto Biblii w Łodzi
Święto Biblii w Łodzi
Święto ma nieco lżejszy niż zwykle charakter. Dzięki występom chórów organizatorzy chcą zainteresować Pismem Świętym jak najwięcej osób - wyjaśnia Semko Koroza z łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

Kiedyś, kiedy po raz pierwszy, drugi, trzeci organizowaliśmy Święto Biblii w Łodzi - to było 15 lat temu - wydawało nam się, że trzeba pokazać Biblię od strony egzegetycznej, od strony historycznej, kontekstu kulturowego itd. W tym roku próbujemy trochę inaczej. Będzie co prawda wykład, przedstawiający historie polskich przekładów Pisma Świętego, wygłoszony przez dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce, panią Małgorzatę Platajs - ale generalnie to jest spotkanie trzech chórów: prawosławnego, baptystycznego i luterańskiego, które będą śpiewać. Śpiewać radość chrześcijanina, który posługuje się Biblią, śpiewać radość tych, którzy są dziećmi Boga, którego Biblia opisuje. Chcemy podejść do tego od lżejszej strony, może mniej intelektualnej - ale w końcu nawet Augustyn pisał, że kto śpiewa, dwa razy się modli. Chcemy podejść do tego radośnie.

Święto Biblii z udziałem trzech chórów odbywa się w sobotę w kościele chrześcijan baptystów przy Nawrot 27 w Łodzi. Początek o 17:00.

POSŁUCHAJ:
Semko Koroza - Święto Biblii w Łodzi

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto