Wystawa "500 lat Reformacji" do końca maja

29-05-2017

Już tylko przez trzy dni - do środy - oglądać można wystawę "500 lat Reformacji w Polsce". Wystawa prezentowana jest w kościele parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
Wystawa "500 lat Reformacji" dostępna jest do końca maja
Wystawa "500 lat Reformacji" dostępna jest do końca maja
Na ekspozycję składa się szereg plansz przybliżających najważniejsze wydarzenia i ludzi związanych z Reformacją - mówi Semko Koroza, pastor łódzkiej parafii ewangelicko-reformowanej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pokazuje też troszeczkę ta wystawa, że zamiarem reformatorów, ani luterańskiego, ani kalwińskiego nurtu, nie było oderwanie się od Kościoła, tylko reforma tegoż Kościoła. Dopiero bulle papieskie i reakcja papiestwa - negatywna na wszelkie próby wprowadzana tychże reform - spowodowała, że powstały odrębne od Kościoła oficjalnego nurty. Zresztą w tamtym czasie trudno mówić o Kościele Rzymskokatolickim, bo jego rodzajem konstytucji był dopiero Sobór Trydencki, który ustalił, co jest prawowierne, a co nie jest prawowierne. A ten miał miejsce z góra 50 lat po wystąpieniu Marcina Lutra.
Wystawa jest naprawdę fajna i naprawdę dużo pokazuje informacji dotyczących tego, co się działo jeśli chodzi o piśmiennictwo, jeśli chodzi o drukarstwo, szkolnictwo teologię - w okresie Reformacji. No i bardzo chyba warto ją zobaczyć. Jest bezpłatna, trzeba tylko umówić się. Indywidualne osoby mogą wejść do kościoła, tyle, że kościół jest otwarty tylko podczas nabożeństw, a we wszystkich pozostałych momentach trzeba się umówić, zadzwonić do kancelarii czy przyjść. I można wchodzić i oglądać. Zapraszam!


Wystawa "500 lat Reformacji w Polsce" dostępna jest w kościele ewangelicko-reformowanym przy Radwańskiej 37 w Łodzi. Można ją oglądać do 31 maja.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Semko Koroza - wystawa "500 lat Reformacji w Polsce"

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto