Wspólnota Sant’Egidio przygotowała Święta z Ubogimi

26-12-2017

“Któż pobieży?” to hasło Świąt z Ubogimi – bożonarodzeniowej inicjatywy Wspólnoty Sant’Egidio, ktora jest kontynuacją organizowanych przez 8 ostatnich lat Wigilii z Ubogimi. W Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w wydarzeniu uczestniczyło ok. 500 osób i 240 wolontariuszy.

Podziel się ze znajomymi
Wspólnota Sant’Egidio przygotowała Święta z Ubogimi
Wspólnota Sant’Egidio przygotowała Święta z Ubogimi | Archidiecezja Warszawska
W tym roku po raz pierwszy spotkanie przy świątecznym stole odbywało się w uroczystość Bożego Narodzenia, w warszawskim kościele Wniebowstąpienia Pańskiego. W przygotowanie Świąt z Ubogimi włączyło się ok. 400 osób, w tym 240 wolontariuszy, którzy zdecydowali się spędzić bożonarodzeniowe popołudnie na świątecznym spotkaniu z bezdomnymi. W sumie, wolontariusze przygotowali dla bezdomnych i potrzebujących ok. 150 i barszczu, 3,4 tys. pierogów, 100 kg wigilijnej kapusty, 80 kg śledzi, 150 kg schabu i 120 ciast. Uczestnicy spotkania otrzymali też świąteczne upominki, w których znalazły się m.in. śpiwory, koce, ciepłe kurtki, kosmetyki i słodycze.

Mieszkańcy Warszawy chętnie odpowiedzieli na prośbę o pomoc w organizacji świątecznego spotkania dla potrzebujących. Święta z Ubogimi to nie jednorazowa inicjatywa, ale zwieńczenie całorocznej pracy i przyjaźni z najbardziej potrzebującymi. Wielokrotnie podkreślał to Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, który rozpoczął modlitwą bożonarodzeniowe spotkanie i towarzyszył uczestnikom podczas wspólnego popołudnia.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto