Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – Szpital czeka na oferty

05-02-2018

Drugie podejście Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego do utworzenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Zarząd Spółki ogłosił kolejny przetarg na realizację tego ambitnego przedsięwzięcia.

Podziel się ze znajomymi
Szpital Uniwersytecki
Szpital Uniwersytecki | commons.wikimedia.org
Zgodnie z zapotrzebowaniem zdrowotnym i decyzją Wojewody Lubuskiego, planowane jest utworzenie trzech nowych oddziałów: Pediatrii Ogólnej, Oddział Onkologii Dziecięcej oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci. Łącznie na Centrum ma się ich składać sześć oddziałów. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty pomyślnie, prace budowlane ruszą wiosną br.

Przypomnijmy, że to już drugi przetarg na realizację projektu. Pierwszy, ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku, został unieważniony. Dwie oferty, które wówczas wpłynęły, znacznie przekraczały finansowe możliwości Spółki (o ok. 20 mln zł). Dlatego nowy plan Centrum musiał zostać uszczuplony, jednak, jak podkreśla prezes Marek Działoszyński, nie odbije się to na jego funkcjonalności.

Oferty na realizację projektu pn. „Utworzenie Centrum Zdrowia Dziecka” w systemie „zaprojektuj-wybuduj” można składać do 14 marca. Szczegóły są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Szpitala (bip.szpital.zgo.pl).

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Marek Działoszyński o Centrum
Marek Działoszyński o projekcie
Marek Działoszyński o przetargu

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto