Piwo dla parafii

18-04-2019

Łódzkie Reformowane - tak nazywa się seria piw przygotowanych przez parafię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Łodzi. Piwa do parafian mają trafić w okresie Świąt Wielkiej Nocy.

Podziel się ze znajomymi
Piwo dla parafii
Piwo dla parafii
Piwo dla parafian to pomysł pastora z kościoła przy Radwańskiej w Łodzi. Ks. Semko Koroza prywatnie jest miłośnikiem wysokiej jakości piwa.

Robimy przy pomocy Antybrowaru - łódzkiego browaru - piwo, które normalnie nazywa się trochę inaczej, a tutaj będzie obrandowane etykietami Łódzkie Reformowane. Trochę żart, trochę zabawa... Piwo jest do rozprowadzenia wewnątrz parafii. Nie ma mowy o żadnym handlu tym, jako że parafia nie jest producentem, ani koncesji na obrót nie posiada.

Piwo Łódzkie Reformowane przygotowane jest w czterech różnych stylach. Pastor Semko Koroza chciałby przybliżyć je swoim parafianom.

Podejrzewam, że zrobimy - może nie tyle podczas nabożeństwa, czy po nabożeństwie - ile zrobimy kolejne święto zboru. Czyli takie spotkanie przy grillu, przy cieście i przy szklance piwa dla chętnych.

Piwa dla parafii ewangelicko-reformowanej w Łodzi to: stout, RIS - czyli russian imperial stout, american pale ale i red india pale ale. Informacje o stylach znajdują się na poszczególnych etykietach.Łódzki browar Antybrowar, z którym współpracuje parafia, przygotowywał wcześniej serie piwa dla drużyny rugby - Budowlanych Łódź.

POSŁUCHAJ:
Pastor Semko Koroza: święto zboru
Pastor Semko Koroza: piwo dla parafii

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto