Centrum Onkologii – najlepszy szpital w kraju

17-12-2019

Marszałkowskie Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest najlepszym szpitalem w Polsce – wynika z najnowszego, tegorocznego rankingu tego rodzaju placówek, opracowanego przez rządowe Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Podziel się ze znajomymi
Centrum Onkologii Bydgoszcz
Centrum Onkologii Bydgoszcz
- Gratuluję i dziękuję. To wielki sukces pana dyrektora Kowalewskiego, całego zespołu i województwa! To najlepszy z możliwych prezentów na święta – napisał na portalu społecznościowym marszałek Piotr Całbecki.

Bydgoskie Centrum Onkologii, duży specjalistyczny kombinat leczniczy, należy do najnowocześniejszych lecznic w Polsce. Współpracuje z ośrodkami naukowymi w całym świecie. Od lat jest najlepszą w kraju, wiodącą placówką w dziedzinie leczenia nowotworów, od dawna sytuuje się też na szczycie rankingów wszystkich lecznic w Polsce. Stale się modernizuje, m. in. dzięki środkom samorządu województwa, stale modernizuje też standardy leczenia.

Obecnie skupia się na tworzeniu modułów dedykowanych diagnostyce, skojarzonemu leczeniu, rehabilitacji po terapii i wsparciu psychologicznemu pacjentów z chorobami nowotworowymi konkretnych narządów. Posiada już moduł leczenia raka piersi (z międzynarodowym certyfikatem Breast Cancer Unit), buduje moduł leczenia raka płuc i przygotowuje się do stworzenia takich jednostki dedykowanych leczeniu nowotworów jelita grubego i prostaty. Ośrodki narządowe są bowiem przyszłością leczenia onkologicznego.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto