Parafie archidiecezji warszawskiej dołączają do Wspólnot Pomocy

14-04-2020

Wszystko po to, by sprawnie i skutecznie pomagać potrzebującym. Wymagają tego trudne czasy epidemii. Czym jest system Wspólnot Pomocy?

Podziel się ze znajomymi
Wspólnoty Pomocy
Wspólnoty Pomocy | Źródło: Archidiecezja Warszawska
To zaopatrzenie w profesjonalne narzędzia operacyjne. Przy ich pomocy zespół wolontariuszy jest w stanie sprawnie zweryfikować potrzeby i zasoby w obrębie lokalnej społeczności oraz ruszyć z pomocą potrzebującym. Przez najbliższy czas niezbędna będzie pomoc systematyczna i długofalowa, a zarazem możliwie jak najbardziej lokalna – wyjaśnia współtwórca inicjatywy i prezes warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej - Jakub Kiersnowski. Dzięki jednemu systemowi można korzystać ze wspólnych sił w radzeniu sobie ze skutkami epidemii.

Inicjatywę wsparł także metropolita warszawski. Kardynał Kazimierz Nycz zarekomendował ją warszawskim parafiom. Pilotażowo wdrażana jest w pięciu parafiach. Tamtejsze wspólnoty połączone w sprawną strukturę powinny stworzyć sieć, w której łatwiej można rozwiązywać choćby problemy w zaopatrzeniu czy logistyce. Do akcji może się przyłączyć każda parafia. Informacje dotyczące akcji znajdują się na stronie www.wspolnotypomocy.pl Akcje przygotowali przedstawiciele organizacji pozarządowych i wspólnot kościelnych, w tym: Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Fundacji Most Solidarności czy Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto