Mamo! Córko! Dołączcie do projektu!

23-07-2020

Rozmowy o dojrzewaniu należą do jednych z najtrudniejszych - zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Jak „o tych sprawach” mówić, unikając banalizacji, języka infantylnego, lub przeciwnie – zbyt medycznego i hermetycznego? Z pomocą przychodzą edukatorzy ze stowarzyszenia INER i Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny, którzy realizują projekt „Mama córce, kobieta kobietce”. Właśnie trwa nabór!

Podziel się ze znajomymi
Mama córce
Mama córce | mamacorce.iner.pl
 Projekt „Aktywne mamy – świadome swojej płodności nastolatki”, nazwany w skrócie „Mama córce, kobieta kobietce”, powstał właśnie po to, by pomóc mamom rozmawiać z córkami o dojrzewaniu, płciowości i seksualności w bezpiecznej atmosferze. A co najważniejsze, by dzieci z tematyką własnej cielesności spotkały się w domu, a nie na podwórku od rówieśników czy w internecie – mówi Anna Koźlik z Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. Roetzera.

Projekt zakłada osiem spotkań mamy z córką, do których powstały gotowe scenariusze. Mamy mają do dyspozycji materiały merytoryczne, a córki – zadania do wykonania i dostosowane do ich wieku materiały edukacyjne.
- Ten projekt spadł mi z nieba. I cieszę się, że zdążyłam porozmawiać z moją córką o kobiecości, dojrzewaniu, płciowości czy płodności, zanim zetknęła się z tą tematyką np.,. w internecie – dodaje Agnieszka Jała, mama 11-letniej córki, uczestniczka pilotażowego kursu w ramach projektu „Mama córce, kobieta kobietce”

„Pogaduszki”, czyli scenariusze poszczególnych spotkań, mówią o fizjologii i biologii dojrzewania, o pierwszej miesiączce, ale też o higienie czy aspektach psychologicznych dorastania. Każda mama sama określa granice tych rozmów. Tak, by córka poczuła, że kobiecość jest jej wartością i atutem, i by to dało jej siłę na przyszłość – zaznacza Agnieszka Chrobak, koordynatorka projektu „Mama córce - kobieta kobietce”.

Właśnie trwa nabór do projektu ‘Mama córce, kobieta kobietce”. Rekrutacja do udziału w programie właśnie trwa. Sam program ma ruszyć jeszcze w wakacje.
Informacje i zapisy są na stronie www.mamacorce.iner.pl.
Inicjatywa została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Mamo! Córko! Dołączcie do projektu!

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto